57. Małopolski Wyścig Górski- utrudnienia w ruchu

Przez cztery dni najlepsi polscy kolarze oraz przedstawiciele 12 krajów rywalizują w Małopolskim Wyścigu Górskim. To już 57. edycja tej kolarskiej imprezy, cenionej za trudne trasy i wysoki sportowy poziom.

Tegoroczny program Małopolskiego Wyścigu Górskiego zapowiada się na wymagający z punktu widzenia zawodników. Czekają na nich cztery sportowe wyzwania, w których będą musieli wykazać się najwyższym kolarskim kunsztem i ponadprzeciętną wytrzymałością. Całość rozpoczęła się 13 czerwca na krakowskim Rynku Głównym. Dziś kolarze zameldują się w Myślenicach, skąd wyruszą na 120-kilometrową trasę pierwszego etapu do Wieliczki. 15 czerwca to już ściganie się po zdecydowanie bardziej pofałdowanym, górzystym terenie. Peleton rozpędzi się w Niepołomicach, by po 146 kilometrach zawitać do miasta Nowy Targ. Ostatni dzień zmagań przypadający na 16 czerwca to trasa z Chochołowskich Term do Starego Sącza, którą zwieńczy mordercza wspinaczka na Przehybę (1 175 m n.p.m.).

To właśnie w sobotę kolarze przejadą przez Gminę Gdów. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Start II etapu 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego zaplanowano o 13:20. Zawodnicy wyruszą z Niepołomic w kierunku Brzezia. W Gminie Gdów będą około 13:30. Trasa wyścigu przebiega m.in. drogą powiatową przez Szczytniki, Krakuszowice, Niegowić, Marszowice, a następnie drogą wojewódzką w kierunku Gdowa. Na rondzie przy hotelu Oriza (około 13:50) zawodnicy skręcą w lewo na obwodnicę Gdowa i dalej pojadą drogą wojewódzką przez Podolany i Zagórzany w stronę Lubomierza. 

Organizatorem 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Małopolski Związek Kolarski.  Małopolski Wyścig Górski otrzymał licencję UCI, co plasuje go w czołówce najbardziej prestiżowych kolarskich wyścigów organizowanych w Polsce. Wszystkie informacje o wyścigu można znaleźć na stronie https://tourofmalopolska.eu

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552